Wczytuję dane...

TRON (3)

Strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Tron (TRX) to otwartoźródłowa platforma blockchain i kryptowaluta, która została zaprojektowana z myślą o umożliwieniu tworzenia i uruchamiania rozproszonych aplikacji (dApps) oraz kontraktów inteligentnych. Tron został stworzony w 2017 roku przez Chińskiego programistę Justin Sun i od tego czasu stał się jedną z największych i najbardziej aktywnych platform blockchain na świecie.

Tron wykorzystuje technologię blockchain do rejestrowania i walidacji transakcji oraz do tworzenia smart contractów. Platforma oferuje również narzędzia do tworzenia własnych blockchainów zwanych "dApps chains" oraz funkcję "sidechains", która umożliwia łączenie Tron z innymi blockchainami.

Kryptowaluta Tron, znana również jako TRX, jest używana jako środek wymiany na platformie Tron oraz jest akceptowana przez niektóre sklepy internetowe i firmy jako forma płatności. TRX jest również notowana na wielu giełdach kryptowalut.

Tron ma silną i aktywną społeczność developerów i użytkowników, a jego zespół prowadzi szeroko zakrojone działania marketingowe i promocyjne. Platforma Tron jest szczególnie popularna w Azji, a jej twórcy twierdzą, że Tron może stać się globalnym liderem w dziedzinie rozproszonych aplikacji i kontraktów inteligentnych.