Wczytuję dane...

LITECOIN (3)

Strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Litecoin (LTC) to kryptowaluta, która została stworzona w 2011 roku jako fork (odgałęzienie) sieci Bitcoin (BTC). Jest zaprojektowana tak, aby być szybsza i bardziej efektywna niż Bitcoin, z celem przetwarzania transakcji w ciągu mniej niż minuty oraz zapewnienia bardziej stabilnej i bezpiecznej sieci. Podobnie jak Bitcoin, Litecoin wykorzystuje rozproszony, peer-to-peer (P2P) sieć do przetwarzania i walidacji transakcji, które są następnie zapisywane w publicznym rejestrze zwanym blockchain.

Jedną z głównych różnic między Litecoin a Bitcoin jest to, że Litecoin wykorzystuje inny algorytm do wydobywania nowych monet, zwany Scrypt. To pozwala na wydobywanie Litecoin za pomocą zwykłego sprzętu komputerowego, a nie specjalistycznego i drogiego sprzętu, takiego jak Bitcoin. To sprawia, że jest on bardziej dostępny dla szerszej grupy ludzi, a także pomaga w decentralizacji sieci.

Litecoin stał się popularnym alternatywą dla Bitcoin i często jest używany do małych transakcji lub jako środowisko testowe dla nowych technologii. Ma silne grono programistów i użytkowników oraz jest szeroko akceptowany jako forma płatności przez sprzedawców i dostawców usług na całym świecie.